Internet nadále zůstává skvělým místem pro všechny, kteří vytvářejí obsah, a pro komunity těchto tvůrců. Cílem společnosti Google je pomáhat těmto odvětvím k dalšímu rozvoji online. V současné době mohou lidé na celém světě sdílet obsah a držitelé práv generovat zisk díky službám poskytovaným společností Google. Jen YouTube už majitelům práv vygeneroval zisk přesahující 2 miliardy dolarů díky možnosti zpeněžit obsah nahraný uživateli prostřednictvím systému Content ID , což je momentálně nejrozvinutější systém pro správu autorských práv.
Ochranu tvůrců obsahu na internetu bereme velmi vážně a v současné době děláme vše pro to, abychom zamezili aktivitám, které nejsou v souladu s ochranou autorských práv. Dnes vydáváme aktualizovanou verzi zprávy , která informuje o způsobech, jakými Google bojuje proti pirátství. Zpráva informuje o programech, technologiích a politikách, které zavádíme, abychom mohli účinněji bojovat proti internetovému pirátství.
Zde je několik příkladů, které přibližují naši snahu v této oblasti:
Jsme lídři odvětví při hledání řešení pro autorská práva : na 100 % splňujeme minimální zákonné požadavky a jako lídři odvětví hledáme řešení, která skutečně fungují. Skvělým příkladem je systém Content ID . Content ID není jen běžný systém, který umožňuje detekovat a odstraňovat obsah, který porušuje autorská práva. Content ID nabízí sadu automatizovaných nástrojů, které umožňují držitelům práv automaticky vznést nárok na vlastní obsah a rozhodnout se, zda ho na YouTube budou chtít vysledovat, blokovat, nebo svůj obsah zpeněží. Content ID je vysoce účinným řešením a přes 98 % správy autorských práv na YouTube dnes probíhá prostřednictvím tohoto systému. Jen 2 % se vyřizují přes žádosti o odstranění.
Zprostředkováváme nový zdroj příjmů pro mediální průmysl a vlastníky obsahu : zavedení systému Content ID také přineslo nový významný zdroj příjmů pro průmysl obsahu. Od spuštění Content ID vyplatil YouTube přes 2 miliardy dolarů vlastníkům práv, kteří se rozhodli zpeněžit svůj obsah prostřednictvím tohoto systému. V dnešní době je přes 90 % všech žádostí podaných prostřednictvím Content ID vyřešeno zpeněžením obsahu. Hudební průmysl se rozhodl pro zpeněžení ve více jak 95 % svých nároků, kdy obsah zůstává na dané platformě. Polovina všech zisků hudebního průmyslu generovaných na YouTube pochází z fanouškovského obsahu, na nějž byly vzneseny nároky prostřednictvím systému Content ID. Díky tomuto systému je také YouTube jedinou platformou, která svým partnerům nabízí automatické zpeněžení v případě náhodného užití a přehrávání na pozadí a v případě převzatých skladeb.
Přesměrování fanoušků na lepší legální alternativy : nejlepší způsob, jak bojovat proti pirátství je větší nabídka lepších, přístupnějších a legálních alternativ. A Google se aktivně zapojuje do budování partnerství s průmyslem obsahu, jehož cílem je vybudování a zpřístupnění těchto alternativ. Díky YouTube a Google Play napomáhá Google uživatelům objevovat legální platformy, kde je možné zakoupit hudbu, filmy, knihy, časopisy a aplikace. Přes tyto platformy vyplatil Google Play více jak 7 miliard dolarů vývojářům. YouTube pak zaplatil přes 3 miliardy dolarů hudebnímu průmyslu. Díky Google Play je dnes možné legálně stahovat hudbu v 62 zemích světa, filmy ve 105 a knihy v 75 zemích.
Řešení pro vyhledávání : díky práci inženýrů ve společnosti Google jsou výsledkem vyhledávání pro převážnou většinu dotazů týkajících se mediálního obsahu zadaných při každodenním vyhledávání na internetu odkazy na legální stránky. U problematických odkazů, které se mohou objevit při méně častých „long-tail“ dotazech (velmi specifické a méně často pokládané dotazy), ve vyhledávání, zpracují naše systémy pro zpracování žádostí o odstranění z důvodu porušení autorských práv miliony URL každý den, ve většině případů v době kratší než šest hodin. V případě, že obdržíme větší množství platných žádostí týkajících se konkrétní webové stránky, naše algoritmy pro hodnocení výsledků vyhledávání nezobrazí tuto stránku při dalších vyhledáváních.
Na stopě peněz : nelegální stránky, které se specializují na internetové pirátství, jsou komerčními subjekty, což znamená, že jednou z možností, jak proti nim účinně bojovat, je odříznout je od zdrojů peněz. Google jako světový lídr v oblasti online reklamy si klade za cíl vytipovat a znemožnit nelegálním stránkám využívání našich služeb v oblasti reklamy. Od roku 2012 přidal Google více jak 91 tisíc webů na seznam nežádoucích stránek ve službě AdSense z důvodu porušení autorských práv. Většina z nich byla zachycena díky vlastním proaktivním filtrům služby AdSense . Spolupracujeme také s dalšími velkými hráči na poli reklamy, abychom definovali nejlepší praxi pro zvyšování standardů v celém reklamním odvětví v USA, Velké Británii, Francii, Itálii a Asii.
Ochrana a podpora kreativity na internetu je pro společnost Google prioritou. Nepřestáváme investovat do snah o odhalování porušování autorských práv na internetu, spolupracujeme s držiteli práv a chráníme zájmy uživatelů.
Zveřejnila Katherine Oyama, Senior Policy Counsel, Google
1 komentář :
Bojujte proti pirátství tak, že:
- zpřístupníte globálně služby, které zatím máte jenom někde (Youtube Red, Newsstand a další)
- Začnete prodávat hudbu v lossless formátu, ve kterém ji dostáváte, ztrátová komprese je dobrá tak pro poslech ve vlaku, ale ne na hifi aparátu
- Necháte nás vyjádřit spokojenost s výsledkem hledání, občas se nestačím divit, jak nerelevantní výsledky dostanu, když něco hledám - a nemám to jak vyjádřit
Okomentovat