Literární soutěž s mezinárodním Festivalem spisovatelů Praha
Každý z nás ve svém životě něco hledá: štěstí, lásku, správnou cestu, smysl života... ale co je pro nás nejběžnější? Každý den hledáme informace.
Informace o počasí, o dění ve světě, o dopravním spojení, o kamarádech a známých, o nových trendech, o turistických destinacích... Hledáme rady, tipy, recepty na cokoliv. Informace nám velmi usnadňují nebo zpříjemňují to, co děláme, a mají vliv na náš úspěch a výsledky.
Přiznejme si, že v dnešní době to máme o hodně jednodušší. Globální zásah internetu a zejména online vyhledávače nám usnadňují práci a šetří spoustu času a energie. Dokonce se dá říct, že bez internetu a mobilu máme mnohdy pocit, jako by nám něco chybělo. Těžko si dovedeme představit, že by nebyly každodenní součástí naší komunikace, organizování času, rodinného života, práce nebo zábavy...
Online informace nám ale pomáhají i v „offline světě“. Pomocí nejčastěji zadávaných slov do vyhledávačů lze identifikovat takzvaného. Ducha doby, to, čím společnost zrovna žije, o co se zajímá nebo co ji trápí. A právě kvůli propojení mezi našimi životy a věčným hledáním jsme se v Googlu rozhodli, že bychom se rádi dozvěděli, jak toto (tak trochu filozofické) téma vnímají studenti českých středních škol.
Téma „Život je hledání“jsme zvolili společně s mezinárodním Festivalem spisovatelů Praha, který každoročně organizuje literární soutěž pro mladé spisovatele Cena Waltera Sernera . Do soutěže se mohou zapojit všichni středoškoláci a zároveň lidé mladší 21 let. Veškeré informace o soutěži a důležité termíny jsou k dispozici na stránkách mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha www.pwf.cz , které jsou zároveň pramenem kvalitních informací o současné literatuře.
Absolutní vítěz soutěže získává za nejlepší povídku Cenu Waltera Sernera a první tři nejlepší povídky budou oceněny mobilními telefony od Googlu s operačním systémem Android. Vybraní soutěžící získají volné vstupenky na celý festival, vítězná škola se může těšit na bohatou knižní nadílku od partnerských nakladatelství. K dvacátému výročí festivalu navíc Google připravil pro prvních dvacet finalistů speciální překvapení, které oznámí v průběhu festivalu.
„Český Google je v oblasti školství velmi aktivní a podporuje projekty, ve kterých se studenti i učitelé učí, jak vzdělávat sebe nebo ostatní pomocí internetu. Zároveň se snažíme podporovat i ty aktivity studentů, v rámci nichž oni sami vytvářejí zajímavý obsah pro ostatní,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu, a dodává: „Zvolené téma je nejenom staré a pravdivé rčení, ale zároveň propojuje na straně jedné motiv hledání se světem literatury a na straně druhé online prostředí s ´offline světem´.“
Filip Hráček
Account Strategist & Blogger
1 komentář :
To beru jako diskriminaci :) Svůj literární talent jsem objevil před rokem a před pěti lety taková soutěž nebyla. Jsem pro zavedení ještě jedné kategorie pro vysokoškoláky a další do věku 26ti let, kdy končí možnost vlastnit ISIC karty apod.
Okomentovat